Klawiatura i mysz

Klawiatura i mysz to najważniejsze urządzenia peryferyjne dla komputera Dzięki nim możliwe jest pisanie i poruszanie kursorem. Na przestrzeni lat klawiatura i mysz zmieniała się od najprostszych urządzeń pozwalających obsługiwać komputer, po specjalnie zaprojektowane z myślą przede wszystkim o graczach klawiatury i myszy, na które jest dziś już oddzielna nazwa: klawiatury gamingowe (lub klawiatury do gier albo klawiatury dla graczy) oraz myszki gamingowe (lub myszki do gier albo myszki dla graczy).

Klawiatura i mysz – technologia kiedyś i dziś

Wcześniej dostępne były tylko klawiatury przewodowe i myszy przewodowe. Najpierw były tylko na wejście PS2, a wraz z upowszechnieniem się wejścia USB, tak też pojawiły się klawiatury USB oraz myszki USB. Był to krok naprzód, który na pewno ułatwiał podłączenie klawiatury albo myszki do komputera, gdyż wejścia USB były zazwyczaj i na tylnym, i na przednim panelu obudowy. Zmieniło się to wraz z nadejściem standardu Bluetooth. Wtedy weszły też na rynek klawiatury bezprzewodowe, a także myszki bezprzewodowe, dzięki którym nie trzeba było martwić się o długość kabla, a także o to, czy kabel klawiatury czy myszki będzie przeszkadzał, gdyż go zwyczajnie nie było. Stanowiło to wygodę dla osób korzystających z komputera, a przede wszystkim z laptopa, który to laptop można nosić ze sobą wszędzie, nawet do łóżka ;)

Klawiatura i mysz – z myślą o graczach

Wraz z rozwijaniem się technologii, rozwijały się także gry video. Od najprostszych w stylu Ponga po bardzo złożone, jak chociażby nasz rodzimy Wiedźmin. Właśnie z myślą o graczach i na podstawie różnych gatunków gier zaczęto tworzyć klawiatury gamingowe oraz myszy gamingowe, ze specjalnym przeznaczeniem właśnie dla grupy graczy, która cały czas rosła. Dziś średni wiek gracza oscyluje w okolicach trzydziestu pięciu lat, więc nie jest to tylko zabawa dla dzieci. Grają i młodsi, i starsi, więc istnienie klawiatury dla graczy oraz myszki dla graczy ma jak najbardziej sens, biorąc pod uwagę też jak rozwija się e-sport, gdzie taka klawiatura gamingowa i myszka gamingowa to podstawa, by w ogóle wygrać.

Klawiatura i mysz na www.chillpill.pl

Zatem zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi klawiaturami i myszami. Spośród wielu modeli klawiatur i myszy na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

Klawiatury i myszki

A4 Tech G9-500F-1 Black RF nano A4 Tech G9-500F-1 Black RF nano
Producent: A4 Tech
Cena: 68,19 zł
szt.
zobacz więcej
A4 Tech Klawiatura  KR-83 USB A4 Tech Klawiatura KR-83 USB
Producent: A4 Tech
Cena: 39,86 zł
szt.
zobacz więcej
A4 Tech Klawiatura Bloody B254 USB A4 Tech Klawiatura Bloody B254 USB
Producent: A4 Tech
Cena: 145,12 zł
szt.
zobacz więcej
A4 Tech Klawiatura Bloody B314 A4 Tech Klawiatura Bloody B314
Producent: A4 Tech
Cena: 149,51 zł
szt.
zobacz więcej
A4 Tech Klawiatura Bloody B318 USB A4 Tech Klawiatura Bloody B318 USB
Producent: A4 Tech
Cena: 161,79 zł
szt.
zobacz więcej
A4 Tech Klawiatura KV-300H Grey USB A4 Tech Klawiatura KV-300H Grey USB
Producent: A4 Tech
Cena: 100,63 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl